Meniu
Krepšelis
0 0,00€
Pirkti
Prekių kategorijos

Vasara – krikštynų metas. Kaip joms pasiruošti?

Vos ėmus šilti orams tėveliai pradeda planuoti kone svarbiausią įvykį po vaikelio gimimo – krikštynas. Žinoma, juk vasara – krikštynų metas, todėl kuo anksčiau bus imta viską ruošti, tuo geriau (o svarbiausia – taip, kaip norėta) šventė pavyks. Juk labai svarbu, kad norimą datą būtų laisva ne tik šventės vieta (kavinė, sodyba ar kas kita), bet ir, žinoma, bažnyčia. Neretai nutinka taip, kad laukiant iki paskutinės minutės planus, deja, tenka keisti (juk švenčių bumas, ir ne tik krikštynų, bet ir vestuvių). Kad taip neatsitiktų ir netektų keisti ar atsisakyti idėjų, geriausia viską planuoti iš anksto ir, be abejonės, nuosekliai.

Krikštynos – kaip sklandžiai viską suplanuoti

Pradėjus planuoti krikštynas, labai svarbu susidaryti prioritetų – dalykų, kuriais reikėtų pasirūpinti pirmiausiai, sąrašą. Geriausia pradėti bent nuo preliminaraus svečių , šventės dalyvių skaičių (tai bus aktualus klausimas renkantis visa kitą – nuo šventės vietos iki dekoracijų). Žinoma, tai nereiškia, kad iš karto reikia pulti svečius ir kviesti, siuntinėti kvietimus, tiesiog viską ruošti yra kur kas paprasčiau, kai žinoma, apie kokį svečių skaičių kalbama. Na, o tuomet laikas rezervuoti laiką tiek bažnyčioje, tiek ir šventės vietoje (žinoma, jei šventė vyks namuose ar apsiribojama tik ceremonija bažnyčioje, šie rodikliai negalioja). Susitarti dėl norimo laiko bažnyčioje taip pat svarbu kaip ir kavinėje, sodyboje ar kur kitur, nes tikėtina, kad tuo pačiu metu švenčių organizuojama ir daugiau, o juk kas pirmesnis, tas gudresnis! Gali nutikti ir taip, kad jau nėra galimybės suderinti tinkamo laiko ir ten, ir ten – tokiu atveju teks rinktis, kas svarbiau – ar numatyta bažnyčia, ar šventės vieta ir vieną iš jų pakeisti. Arba, esant sąlygoms, koreguoti krikštynų datą.
Tiksliai susitarus dėl šių dviejų dalykų, metas pasirūpinti svečiais. Pirmiausia – juos pakviesti. Kaip tai padaryti – skambučiu, žinute, elektroniniu laišku, siunčiant ar įteikiant kvietimą – tėvelių sprendimas. Laikai nuolat keičiasi, tampa vis modernesni, todėl jokių reikalavimų čia negali būti keliama. Žinoma, derėtų atsižvelgti ir į šventės mąstą – jei nuspręsti rengti kiek didesnes krikštynas, užsakyta prašmatni kavinė, tuomet tradiciniai kvietimai išties tiktų. Tačiau, kaip jau minėta – tai šventės organizatorių sprendimas. Kodėl taip svarbu kuo anksčiau pakviesti svečius? Pirmiausia, kad žmonės turėtų laiko ir patys susiplanuoti dienotvarkę, paskirti laisvą laiką atvykti į šventę. Ir, žinoma, tokiu atveju, jei vis dėlto nedalyvaus – spėtų pranešti šventės organizatoriams (juk galbūt tiek maistas, tiek, pavyzdžiui, krikštynų diplomai ar kokios kitos dovanėlės svečiams dar gali būti atšauktos, koreguojamas jų skaičius).
Išsprendus šį klausimą, metas pagalvoti apie maistą – tai derėtų aptarti ir su kavinės šeimininkais – ar jie siūlo maistą tiekti, o galbūt tai viena iš jų sąlygų? Ar kavinė gali pasirūpinti tik maistu, ar ir gėrimais. Ir, žinoma, dekoracijos bei dovanėlės svečiams – ką ir kur galima padėti, pritvirtinti.

Dekoracijos ir dovanėlės

Dekoracijos – balionai, vaikiškos staltiesės, puodeliai, lėkštelės ir kiti panašūs atributai jau seniai tapo neatsiejama vaikų švenčių dalimi, tačiau vis gajesne tradicija tampa ir dovanėlės svečiams. Vienas labiausiai populiarėjančių variantų – krikštynų diplomai. Pastarieji gali būti dovanojami ne tik krikšto tėveliams, tačiau ir kitiems šventės dalyviams (seneliams, dėdėms, tetoms ir t.t.) Krikštynų diplomai yra puikus prisiminimas apie šią svarbią šventę – jie ir gana sentimentalūs, ir tuo pačiu keliantys šypseną.